logo 200

5a

5

domek   mapa    

dziewczynka

5b

Sw JS Pelaczar 180

Nadszedł ten najbardziej oczekiwany dzień - Wigilia. Po 3 tygodniach oczekiwania, przygotowywania pierniczków, ozdób, lampioników nasze przedszkolaki zjawiły się w piątkowy ranek tak pięknie ubrane, że aż trudno było Je rozpoznać.
Niby zwykły dzień, a jednak inna atmosfera, nastrój świąteczny, same dzieci grzeczniejsze, cieplejsze dla Siebie nawzajem. A zatem -proszę Państwa - "... jest taki dzień,tylko jeden w całym roku....".

Przygotowania do Wigilii rozpoczęliśmy od wspólnego ubrania choinki - ileż radości i zapału! Następnie, podczas wspólnej religii, dzieci rozmawiały z ks. Tomaszem o historii narodzin Pana Jezusa, o świątecznych tradycjach i wspólnym świętowaniu z Rodziną.

I oto zaczęliśmy odliczać czas do wieczerzy wigilijnej. Pięknie przygotowaliśmy stoły, wspólnie nakryliśmy je białymi obrusami, wkładając wcześniej pod nakrycie sianko. 
Pani Bernadka - nasza Pani Dyrektor-zapaliła świecę, Pani Renatka przeczytała fragment z Ewangelii św. Łukasza i nastał święty czas - dzielenia się opłatkiem, składania życzeń, wspólnego radowania się Bożym Narodzeniem.

Gloria in excelsis Deo!

Fotorelacja

Dane kontaktowe

dane kontaktowe blok
Przedszkole Niepubliczne
" Małe Betlejem" Stowarzyszenia Rodzin Katolickich
Archidiecezji Przemyskiej
37-700 Przemyśl
ul. gen. Wł. Sikorskiego 9 A
tel. 16 679 90 65
       667 657 364

Statystyka

Odsłon artykułów:
596149