logo 200

5a

5

domek   mapa    

dziewczynka

5b

Sw JS Pelaczar 180

Grudzień 2018 roku upłynął nam pod znakiem Adwentu i przygotowywania się do świąt Bożego Narodzenia. Był to dla naszego przedszkola niezywkły czas.

Rozpoczęliśmy go bardzo uroczyście. Obie grupy miały przygotowany wieniec z czterema świecami,symbolizujacymi każdy kolejny tydzień, dzieci uczyły sie pięknych pieśni śpiewanych na roratach, a rytm naszego oczekiwania wyznaczał kalendarz Adewentowy.

Ten ostatni, w postaci choinki z kolorowymi, ponumerowanymi bombkami,  przyniósł nam zadania na poszczególne dnie. Codziennie jedno dziecko - raz Maluszek, raz Starszak- losowało wskazany numerem rulonik, zawierający polecenie do wykonania w tym dniu. Jeśli zadanie zostało zrealizowane, na bombkę z numerem naklejana była ozdobna, symbolizująca wykonanie polecenia. 

Dzieci od pierwszych chwil pokochały kalendarz, mimo że zadania nie należały do najłatwiejszych. Na początku stopień trudności był oczywiście niewielki - klejenie łańcuchów, malowanie gipsowych czy drewnianych  ozdób, tworzenie kartek świątecznych, wysyłanie ich do zaprzyjaźnionych przedszkoli, ale wraz z upływem czasu poprzeczka została podniesiona - dzieci samodzilenie wycinały pierniczki, piekły, lukrowały, czy też robiły lampiony, stroiki, uczyły się kolęd, w tym także " Cichą noc" w języku angielskim i łacińskim.

Nie zabrakło równiez zadań dla Rodziny - były to tzw. weekendowe misje, np. wspólny spacer, pomoc w porządkach świątecznych, wspólna nauka kolędy " Bóg się rodzi", ubieranie choinki, czy też zapoznanie sie z historią narodzin Pana Jezusa. 

W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną, po wspólnej Wigilii, której przygotowanie było ostatnim przedszkolnym poleceniem, Przedszkolaki wszystkie swoje dzieła, pięknie popakowane, ozdobione świątecznie, ofiarowały w darze swoim Rodzicom. Do tego pięknego prezentu, który rozczulił niemalże wszystkich Rodziców, dołączone były życzenia Bożonarodzeniowe od Dyrekcji i pań pracujących w przedszkolu.

Adwent 2018 roku w naszym przedszkolu obfitował w niezykłe wydarzenia, to świadectwo czystej i niczym nieskażonej wiary dzieci, które, poprzez realizację poszczególnych zadań, wkładając w nie całe swoje serce, zapał i energię, czyniły ten Czas Oczekiwania świetym.

Fotorelacja

Dane kontaktowe

dane kontaktowe blok
Przedszkole Niepubliczne
" Małe Betlejem" Stowarzyszenia Rodzin Katolickich
Archidiecezji Przemyskiej
37-700 Przemyśl
ul. gen. Wł. Sikorskiego 9 A
tel. 16 679 90 65
       667 657 364

Statystyka

Odsłon artykułów:
596152