Maj - jeden z najpiękniejszych miesięcy - minął niepostrzeżenie.

Pogoda nas w tym roku nie rozpieszczała. Codzienne deszcze i brak słońca nie przeszkadzały wprawdzie naszym przedszkolakom w harcach, ale często musielismy modyfikować nasze plany zwiedzania świata do " szarej" rzeczywistości za oknem.

Poznawaliśmy naszą Ojczyznę, czytając legendy polskie, wykonując samodzielnie godło, flagi, mapę Polski.

Rozkochaliśmy się w muzyce - uczyliśmy się rozpoznawac dźwięki różnych instrumentów, jak i mieliśmy możliwiość dotknięcia ich osobiście dzięki  zasobom przedszkolnym, jak i dziekiTatusiowi Kajetana, który zaprezentował nam gitarę akustyczną, elektryczną, saksofon, harmonijke ustną.

Nie zapomnieliśmy o naszych Kochanych Mamusiach - przygootowaliśmy dla Nich laurki oraz niespodziankę - piękne nagranie najgorętszych życzeń w dniu Dnia Matki.

W ostatnich dniach, kiedy za oknem słoneczko zamrugało do nas ciepłymi promykami, zorganizowaliśmy majówkę na Kalwarii Pacławskiej oraz wyjazd do Filharmonii Rzeszowskiej na spektakl " Muzyczny Wehikuł".