Nasze Przedszkolaki wybrały się dziś z wizytą do Przemyskiego Archiwum.

Poruszenie wywołał sam gmach zarówno z zewnątrz - " jakie wielkie słupy" /czyt. kolumny:)/, jak i wewnątrz - " jakie tu miłe zimno!".

Dzieci z ogromna ciekawością przypatrywały się pięknym obrazom czy mijanej wystawie, na której zobaczyć można było dawne fotografie i zdjęcia przedwojennego Przemyśla. Pani Małgorzata, która nas oprowadzała po Archiwum, w bardzo ciekawy sposób opowiadała nam o wszystkich jego tajemnicach i skarbach. Na koniec zaprowadziła nas do " sali operacyjnej dla zniszczonych dokumentów", którym życie ratuje Pan Grzegorz Łanocha. Każdy z nas mógł przez chwilę przyjrzeć się aparaturze niezbędnej do wszelkich "operacji", jak i wypróbować elektryczną gumkę do mazania. Wizyta w Archiwum uświadomiła każdemu " małemu zbieraczowi rzeczy niezbędnych", że Ich skarby mogą mieć kiedyś niebywałe znaczenie, a Oni swoim życiem mogą wytyczać niezwykły bieg historii.