Któż z chłopców nie marzy o tym, aby w przyszłości zostać strażakiem? I to koniecznie takim, który bezustannie gasi pożary? Oczywiście wszyscy - Straż Pożarna to wymarzone miejsce pracy dla wszystkich przedszkolaków. Spełniając namiastkę marzeń, wybraliśmy się do Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu, aby tam podpatrzeć " prawdziwych bohaterów" dziecięcych zabaw.

Na miejscu przywitała nas mamusia Asi - Pani Ania oraz pan Grzegorz, który przybliżył nam prawdziwy obraz pracy strażaka. Nasze Przedszkolaki dowiedziały się, że nie jest to łatwa praca. Przede wszystkim jest to bardzo odpowiedzialna Służba, której pełnienie jest ogromnym zaszczytem. ale i wyzwaniem. Zapoznaliśmy się ze zwyczajami strażackimi, sposobem reagowania w momencie, gdy Stanowisko Reagowania Komendanta Miejskiego PSP otrzyma zgłoszenie o wypadku, pożarze, czy innej sytuacji wymagającej interwencji strażaków. Mogliśmy przymierzyć prawdziwy strój, który okazał się niezwykle ciężki - nawet najbardziej wytrwali uginali się pod jego ciężarem. Oglądaliśmy samochody PSP, jak i mieliśmy możliwość zobaczyć je od środka. Największa atrakcją okazał się jednak prawdziwy wąż strażacki - chętnych do potrzymania i pokierowania strumieniem wody nie zabrakło. Zwłaszcza, że była to również sama przyjemność - temperatura sięgała ponad 30 stopni. Wizyta w PSP była niezwykłym wydarzeniem, które zapisało się w sercach naszych dzieci na trwałe. Panie i Panowie Strażacy! Dziękujemy za Waszą Niezwykłą Służbę! Jesteście naszymi Bohaterami!