Gościliśmy dziś niezwykłych gości - Teatrzyk " Eden", który wystawił dla nas piękny spektakl pt. " Zaginiona owieczka". Ta niezwykła historia opowiadała o dwóch braciach, którzy zajmowali się hodowlą owiec. Jeden z nich, Staszek, był bardzo odpowiedzialny i wypełniał swoje obowiązki bardzo sumiennie, drugi natomiast, Janek, był lekkoduchem i myślał jedynie o zabawie, czy też o swoich przyjemnościach.

Pewnego dnia Janek, niepomny próśb i ostrzeżeń brata, zamiast pilnować swoich owieczek, zabawiał się z przyjaciółmi. W rezultacie zaginęła jedna najmniejsza, najbardziej ukochana owieczka - Puchaty Płaczek. Ta strata była tak ogromna, że porzuciwszy wszystkie swoje zajęcia, wyruszył na poszukiwania. Im głębiej zagłębiał się w las, tym bardziej pokornie stawał w obliczu prawdy, że cała ta sytuacja spowodowana została tylko i wyłącznie przez jego własne lenistwo. Ostatecznie owieczka odnalazła się cała i zdrowa, a Janek obiecał sobie i Staszkowi, że już teraz będzie zachowywał się odpowiedzialnie. Dzieci były zachwycone inscenizacją i brały żywy udział w jego udziale. Podpowiadały Jankowi, co powinien robić, kiedy zaginął Puchaty Płaczek, bezlitośnie przy tym wytykając mu jego winę i nieodpowiedzialne zachowanie.

Drodzy Rodzice!

Wasze Dzieci okazały się bardzo surowymi, ale i sprawiedliwymi sędziami. Swoją ocenę obu braci argumentowały bardzo rozsądnie i uczciwie, nie bacząc na sympatię i atrakcyjność postaci. Brawo !